Ön Bilgilendirme Belgesi

 1.Sözleşme konusu mal veya hizmetin adı, adeti, KDV dahil satış fiyatı, ödeme şekli ve kısaca temel nitelikleri

Ödeme Şekli : 

·      Yukarıdaki bölümde bankanıza iletilecek sipariş toplamının kaç taksitle ödeneceği bilgisi bulunmaktadır.
·      Bankanız kampanyalar düzenleyerek sizin seçtiğiniz taksit adedinin daha üstünde bir taksit adedi uygulayabilir, taksit öteleme gibi hizmetler sunulabilir. Bu tür kampanyalar bankanızın inisiyatifindedir ve Şirketimizin bilgisi dâhilinde olması durumunda sayfalarımızda kampanyalar hakkında bilgi verilmektedir.
·      Kredi kartınızın hesap kesim tarihinden itibaren sipariş toplamı taksit adedine bölünerek kredi kartı hesap ekstrenize bankanız tarafından yansıtılacaktır. Banka taksit tutarlarını küsurat farklarını dikkate alarak aylara eşit olarak dağıtmayabilir. Detaylı ödeme planınızın oluşturulması bankanız inisiyatifindedir.

2. ÜRÜNÜN ÖZELLİKLERİ:
Adet | Ürün Adı | Satış Bedeli(KDV Dahil) | Temin Süresi
2.1 Ürün sayfalarında görüntülenen fiyatların tamamına KDV dahildir
2.2 Sitemizde satışı yapılan tüm ürünlere kargo ücretleri dahil edilmiştir. Kargo ücretleri desi bazlı olarak 5-10 desi arası 14,90 TL, 11-20 desi arası 18,90 TL, 21-30 desi arası 23,90 TL, 31-40 desi arası 28,90 TL, 41-55 desi arası 34,90 TL olup KDV hariç kargo fiyatlarıdır. Ürün sayfalarında görüntülenen fiyatlar dışında; kapıda ödeme hizmet bedeli ve kredi kartı ile yapılacak olan alışverişlerde kullanılacak olan kredi kartına ve vadeye göre yansıtılacak ek ücretler ödeme sayfalarında görüntülenmektedir.
2.3 Ürünlerin kargoya veriliş ve termin süreleri ürün sayfalarında yer alan ile aynıdır.


3.Ürün/ürünler sözleşme tarihinden itibaren en geç 30 gün içerisinde teslim edilecektir. Ürününün teslim edilmesi anına kadar tüm sorumluluk Şirketimize aittir.

4.Sitemizde yer alan halı örtülerinin satışları müşterilerimizin istekleri doğrultusunda, ilgili ürünü kullanacakları halıların ölçülerine göre özel olarak dikilmektedir. Halı örtüsü siparişlerinde siparişe müteakip müşterilerimiz aranmakta, kullanılacak ürünün net ölçüleri alınmakta ve bu doğrultuda ürünlerin üretimi yapılmaktadır. Ürünün ölçülerinin yanlış verilmesi, beğenmeme, kullanılan alan ile dekoratif bütünlük sağlamaması ve benzeri durumlarda cayma hakkının kullanılamayacağını belirtiriz. 

9. CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER
9.1 b) Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler.

4.1 Halı örtüsü ürünlerinde üretim hatası, defo, kargoda hasar gibi durumlarda ve sitemizde satışını yaptığımız diğer tüm ürünlerde  "Tüketicinin hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı teslim aldığı veya sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 14 (ondört) gün içerisinde malı veya hizmeti reddederek sözleşmeden cayma hakkının var olduğunu ve cayma bildiriminin satıcı veya sağlayıcıya ulaşması tarihinden itibaren malı geri almayı taahhüt ederiz.". 14 günlük süre, malın teslimine ilişkin sözleşmelerde, tüketicinin malı teslim aldığı günden itibaren, diğer sözleşmelerde ise sözleşmenin akdedildiği günden itibaren işlemeye başlar. İş bu, "Ön Bilgilendirme Formunda" ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelikte belirtilen yükümlülüklerin, 7 iş günü içerisinde yerine getirilmesi hâlinde, 14  günlük cayma hakkı süresi, söz konusu yükümlülüklerin yerine getirildiği günden itibaren işlemeye başlar. Cayma hakkının kullanıldığına dair irade beyanının bu süre içinde sitemizde yer alan tüm iletişim kanallarından herhangi biri vasıtasıyla veya posta yoluyla bildirilmesi yeterlidir. Taksitli satışlarda ise cayma hakkı yasal düzenlemeler doğrultusunda 7 (yedi) gün içerisinde kullanılmalıdır.

4.2 Paketleme, kargo ve teslim masrafları ürün bedeline dahildir. Teslimat, anlaşmalı kargo şirketi aracılığı ile, ALICI'nın yukarıda belirtilen adresinde elden teslim edilecektir. Teslim anında ALICI'nın adresinde bulunmaması durumunda dahi Firmamız edimini tam ve eksiksiz olarak yerine getirmiş olarak kabul edilecektir. Bu nedenle, Alıcı'nın ürünü geç teslim almasından kaynaklanan her türlü zarar ile ürünün kargo şirketinde beklemiş olması ve/veya kargonun Şirketimize geri iade edilmesinden dolayı da oluşan giderler de ALICI'ya aittir.

5. Tüketicilerin şikâyet ve itirazları: Başvurularınızı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlar dâhilinde (2019 yılı için 5.650 (beşbinaltıyüzelli) Türk Lirasının altında bulunan uyuşmazlıklarda İlçe Tüketici Hakem Heyetleri,Büyükşehir statüsünde olan illerde 5.650 (beşbinaltıyüzelli) Türk Lirası ile 8.480 (sekizbindörtyüzseksen) Türk Lirası arasındaki uyuşmazlıklarda İl Tüketici Hakem Heyetleri,Büyükşehir statüsünde olmayan illerin merkezlerinde 8.480 (sekizbindörtyüzseksen) Türk Lirasının altında bulunan uyuşmazlıklarda İl Tüketici Hakem Heyetleri,Büyükşehir statüsünde olmayan illere bağlı ilçelerde 5.650 (beşbinaltıyüzelli) Türk Lirası ile 8.480 (sekizbindörtyüzseksen) Türk Lirası arasındaki uyuşmazlıklarda İl Tüketici Hakem Heyetleri görevlidir.) mal veya hizmeti satın aldığınız veya ikametgâhınızın bulunduğu yerdeki Tüketici Sorunları Hakem Heyetine veya Tüketici Mahkemesine yapabilirsiniz.


SATICI:
DecoPlus Dijital Kumaş Ve Halı Ferhat Erdem
Tekstil Kent Talatpaşa Mah. İlk Yazı Cad. N:15/D
Kocasinan / KAYSERİ 0352 222 30
Gevher Nesibe Vergi Dairesi

Mersis No 5938003741000011

ALICI:
Adı/soyadı/Ünvanı: 
Adresi: 
Telefon: