İptal & İade & Değişim

İADE ŞARTLARI
Sitemizde yer alan halı örtülerinin satışları müşterilerimizin istekleri doğrultusunda, ilgili ürünü kullanacakları halıların ölçülerine göre özel olarak dikilmektedir. Halı örtüsü siparişlerinde siparişe müteakip müşterilerimiz aranmakta, kullanılacak ürünün net ölçüleri alınmakta ve bu doğrultuda ürünlerin üretimi yapılmaktadır. Ürünün ölçülerinin yanlış verilmesi, beğenmeme, kullanılan alan ile dekoratif bütünlük sağlamaması ve benzeri durumlarda cayma hakkının kullanılamayacağını belirtiriz.
 

bkz. Tüketici Kanunun İlgili Maddesi Uyarınca;

9. CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER
9.1 b) Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler.

Halı örtüsü ürünlerinde üretim hatası, defo, kargoda hasar gibi durumlarda ve sitemizde satışını yaptığımız diğer tüm ürünlerde  "Tüketicinin hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı teslim aldığı veya sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 14 (ondört) gün içerisinde malı veya hizmeti reddederek sözleşmeden cayma hakkının var olduğunu ve cayma bildiriminin satıcı veya sağlayıcıya ulaşması tarihinden itibaren malı geri almayı taahhüt ederiz.". 14 günlük süre, malın teslimine ilişkin sözleşmelerde, tüketicinin malı teslim aldığı günden itibaren, diğer sözleşmelerde ise sözleşmenin akdedildiği günden itibaren işlemeye başlar. İş bu, "Ön Bilgilendirme Formunda" ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelikte belirtilen yükümlülüklerin, 7 iş günü içerisinde yerine getirilmesi hâlinde, 14  günlük cayma hakkı süresi, söz konusu yükümlülüklerin yerine getirildiği günden itibaren işlemeye başlar. Cayma hakkının kullanıldığına dair irade beyanının bu süre içinde sitemizde yer alan tüm iletişim kanallarından herhangi biri vasıtasıyla veya posta yoluyla bildirilmesi yeterlidir. Taksitli satışlarda ise cayma hakkı yasal düzenlemeler doğrultusunda 7 (yedi) gün içerisinde kullanılmalıdır.

Mağazamızdan almış olduğunuz halı örtüsü dışındaki bir ürünü hiçbir sebep koşula bağlı olmaksızın tekrar satılabilirliğini yitirmemiş olarak 14 (Ondört) gün içinde iade edebilirsiniz.

İade edilecek ürünün/ürünlerin kesinlikle kullanılmamış olması gerekmektedir.

Yeni TTK'na Göre Yasal iade süresi 14 gündür (14 iş Günü değil). Bu süreç fatura tarihi ile değil ürünün tarafınıza teslimi ile başlamaktadır.
İadelerde ilgili ürün/ürünler faturaları ile birlikte gönderilmelidir, fatura aslı gönderilmeyen ürünün/ürünlerin iade ücretleri KDV'si düşülerek yapılacaktır.
Koşulsuz iade ve değişimlerde kargo ücretleri ALICILAR tarafından ödenmektedir. Kargo bedeli ödenmemiş ürünün/ürünlerin iadesi kabul edilmeyecektir yada ödenilen kargo bedeli iade tutarından düşülecektir.
Hasarlı, deformeli, yırtık, sökük ipi atmış, kargoda deforme olmuş vb gibi sorunlarla iade edilecek ürünlerde kargo ücretleri tarafımızca karşılanmaktadır.
Ürünleri iade ve değişime gönderirken yapacağınız paketlemeye özen göstermeniz gerekmektedir.Kargodan kirli deformeli gelen ürünler kabul edilmemekte, ilgili hasar tazmini kargo firmalarınca tarafınıza yapılmaktadır.
Ürünün/ürünlerin iadesi kabul edildikten sonra iade edilecek ücret (fatura aslı yoksa KDV düşülerek, fatura aslı varsa sadece ürün size gönderilirken ödenen kargo ücreti düşülerek) yapmış olduğunuz ödeme kanalının aynı ile en geç 7 iş günü (yasal süre) içinde gerçekleştirilecektir.
Herhangi bir ürünü iade etmeyi düşünüyorsanız öncelikle müşteri temsilcilerimize ulaşıp iade talebinizi bildirmeniz gerekmektedir.

İPTAL ŞARTLARI
Sipariş verdiğiniz fakat henüz kargolanmamış ve/veya baskıya alınmamış ürün/ürünlerinizin alımını iptal etmek istemeniz durumunda müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçip yaptığınız ödeme tutarının tamamını hiçbir kesinti olmaksızın alabilirsiniz.İptal işlemlerinde ücret iade süresi 1 (Bir) iş günüdür.

DEĞİŞİM ŞARTLARI
Halı örtülerinde hata defo yada kargoda hasar olmaması durumunda değişimi yapılmamaktadır. Halı örtüsü dışındaki tüm ürünler için şipariş verdiğiniz ve tarafınıza teslim edilmiş bir ürünün sitemizdeki farklı bir ürün ile değiştirmek istemeniz durumunda,kargo bedelleri tarafınıza ait olmak üzere, tarafınıza verilecek olan adrese ilgili ürünü göndermeniz yeterli olacaktır.